خرابی برق

خرابی-برق-امداد-برق-پایتخت
خرابی برق-امداد برق پایتخت1

 

 

قطعی برق بيش از دو ساعت با 121 تماس بگيريد

خرابی برق مشتركين با تماس تلفني با شماره 121 اعلام حوادث اداره برق میباشد . که با حضور اكيپ عملياتي در محل در اولين فرصت خرابی برق مرتفع مي گردد  . اما در غیر اینصورت زمانی که مشکل خرابی برق مربوط به بعد از کنتر برق مشترکین باشد ، یعنی خرابی یا اتصالی برق از داخل ساختمان یا واحد باشد . تنها با شماره امداد برق پایتخت ” 75083 – 021 “ که بصورت 24 ساعته پاسخگوی شما میباشند . اعزام تکنسین برق مجرب برای رفع خرابی برق همشهریان تهرانی.

 

خرابی برق در جهان ناشي از چهار دسته میباشد :

* کمبود توليد انرژي الکتريکي

* سرويس و نگهداري ، توسعه شبکه

* ناشي از حوادث

خرابی برق ناشي از سرويس و نگهداري و توسعه شبکه قابل کنترل است . ما تلاش مي‌کنيم اين دو نوع خاموشي را به پايين‌ترين ميزان برسانيم . يکي از اين راهکارها، اجراي طرح‌ها به روش خط گرم است. يعني زماني که شبکه برق‌دار است. با برنامه‌ريزي‌هاي صورت‌گرفته و اقدام‌هاي انجام‌شده الان در تمام نقاط کشور و همه شرکت‌هاي برق منطقه‌اي گروه‌هاي خط گرم مستقر شده‌اند. عمليات خط گرم را انجام مي‌دهند.

قطعه‌هايي به نام ريکلوزر در شبکه متصل است که درصورت قطعي شبکه، به‌صورت خودکار به وصل شبکه اقدام مي‌کند . درصورتي که براي بار سوم برق در شبکه برقرار نشد، ديگر فعال نمي‌شود و موجب کاهش 60 درصدي خاموشي‌ها در شبکه مي‌شود. کساني که روي خط گرم کار مي‌کنند، براي جلوگيري از عملکرد نامناسب اين قطعه‌ها بايد آنها را از مدار خارج کننداين فناوري در خطوط 20 کيلوولت، 63 و 132 کيلوولت اجرايي مي‌شود.

در حالت کلی خرابیهای برق را می توان به دو دسته برنامه ریزی شده وبدون برنامه ریزی تقسیم بندی نمود. در حالت اول بخشی از شبکه برق برای عملیات توسعه، تعمیرات، اصلاحات و… از مدار خارج می شود که به تبع آن ممکن است بعضی از مصرف کنندگان دقایق یا ساعاتی را بدون برق بمانند. در این مواقع معمولا برنامه خاموشی به اطلاع مصرف کنندگان عمده(مثلا کارخانه ها) می رسد. البته می توان مصرف کنندگان خانگی را نیز به نحوی مطلع ساخت. اما در خاموشی های بدون برنامه ریزی ممکن است بخشی از شبکه برق به دلایل مختلف وناگهان از مدار خارج شود. از مهم ترین علت های این نوع خاموشی ها، حفاظت شبکه و تجهیزات برق است. همان طور که در خانه ها از وسیله ای بنام فیوز برای حفاظت وسایل برقی و سیم های برق استفاده می شود. در شبکه های برق نیز وسایلی هستند که همان وظیفه حفاظت را بر عهده دارند تا به صورت خودکار تجهیزات شبکه را در برابر انواع مخاطرات مانند اتصالی یا اضافه باری حفاظت کنند. بسته به نوع اتصالی ممکن است این قطعی  چند ثانیه، چند دقیقه وحتی ساعتی طول بکشد.