معرفی IP-PBX

صوت روی پروتکل اینترنت “Voice Over Internet Protocol) “VOIP) که تلفن پروتکل اینترنت (IP Telephon) نیز نامیده می شود، به سرعت در حال تبدیل به یک اصطلاح و تکنولوژی آشنا است که سازمانهای دولتی، علمی و مؤسسات را تحت تاخت و تاز قرار داده است. صوت روی پروتکل اینترنت برای جایگزینی تکنولوژی های TDM (Time Division Multiplexer) و شبکه های موجود با یک شبکه داده بر مبنای پروتکل اینترنت طراحی شده است. در این شبکه ها صوت دیجیتال شده در قالب بسته های داده پروتکل اینترنت از طریق شبکه محلی (Local Area Network) (LAN) و یا شهری (Metropolitan Aria Network) (MAN) حمل خواهد شد. مراحل پایه برای برپایی یک تماس تلفنی اینترنتی، شامل تبدیل سیگنالهای صوتی آنالوگ به فرمت دیجیتال و فشرده سازی و ترجمه سیگنالها به بسته های پروتکل اینترنت برای انتقال از طریق اینترنت است، که این پروسه در سمت گیرنده بطور معکوس صورت می گیرد. نصب و راه اندازی شبکه های صوت روی پروتکل اینترنت نیاز به ابزارهای جدید دارد.
IP-PBX) (Internet-Protocol Private Branch eXchange) یک سیستم تلفنی است که برای تحویل صوت یا تصویر از طریق یک شبکه داده و همکاری با شبکه سوئیچینگ تلفنی عمومی (Public Switched Telephon Network (PSTN طراحی شده است. دروازه های صوت روی پروتکل اینترنت می توانند با عملکردهای معمول PBX ترکیب شوند که این امر مشاغل را قادرمی سازد که از اینترانت داخلی تحت مدیریت خودشان برای کمک به کاهش هزینه فاصله دور استفاده کنند.

مشابه یک PBX معمولی، IP PBX نیز متعلق به یک سازمان است. با یک PBX متعارف شبکه های مجزایی برای ارتباطات صوتی و داده لازم است. یکی از مزایای اصلی یک IP PBX این حقیقت است که با شبکه های داده و صوت با هم کار می کند. این بدان معنی است که دسترسی به اینترنت، به همان خوبی ارتباطات صوت روی پروتکل اینترنت و ارتباطات تلفنی معمول، همگی با استفاده از یک خط برای هر کاربر امکانپذیر است. بدین وسیله با پیشرفت سازمان میزان قابلیت انعطاف نیز افزایش می یابد
یک IP PBX می تواند یک شی سخت افزاری، یا سیستم نرم افزاری مجازی باشد. IP PBX تلفنها را از طریق یک موسسه کنترل کرده و به عنوان دروازه ای به شبکه های صوت و داده عمل می کند. یک IP PBX به شما امکان می دهد تا تماسها را بجای استفاده از فراساختار استاندارد تلفن، از یک شبکه برقرار کنید. تلفنها می تواننداز طریق شبکه به IP PBX متصل باشند و تماسها می توانند بجای شبکه سوئیچینگ تلفنی عمومی از طریق IP PBX مسیریابی شوند. یک IP PBX معمولی می تواند تماسها را میان کاربران VOIP و یک کاربر تلفن معمولی نیز سوئیچ کند. یا میان دو کاربر تلفنی معمولی به همان شکلی که یک PBX متعارف انجام می دهد، عمل کند.
یک IP PBX یا سیستم تلفن از یک یا چند تلفن SIP- Session Initiation Protocol ، سرور IP PBX و یک دروازه (Gateway) صوت بر روی پروتکل اینترنت اختیاری تشکیل شده است که می تواند به خطوط شبکه سوئیچینگ تلفن عمومی موجود متصل شود. عملکرد سرور IP PBX مشابه سرورهای پروکسی است: سرویس گیرنده های SIP، تلفنهای سخت افزاری یا نرم افزاری هستند که در سرور IP PBX ثبت نام کرده اند و زمانیکه می خواهند یک تماس برقرار کنند، از IP PBX می خواهند که ارتباط را برقرار کند. IP PBX دایرکتوری ای از آدرسهای SIP مربوط به تمام تلفن ها و کاربران دارد و لذا قادر است به یک تماس داخلی متصل شده یا یک تماس خارجی را از طریق یک دروازه VOIP یا فراهم کننده سرویس VOIP فراهم کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *